Case study

Twoja Energia

Z myślą o konsumentach indywidualnych, jak i właścicielach małych biznesów przeprowadziliśmy projekt, który umożliwił przyjrzenie się z bliska ofercie Partnera. Przedstawiliśmy 3 główne filary Po Prostu Energii: Tanio, Prosto, Bezpiecznie.

Stworzyliśmy platformę we współpracy z redakcjami, dedykowany serwis: twojaenergia.gazeta.pl, który zawierał w sobie niestandardowe narzędzia content marketingowe: treści redakcyjne i natywne, materiały wideo oraz zdjęcia. Wszystkie materiały redakcyjne publikowaliśmy na stronie głównej Gazety.pl i czołowych serwisach tematycznych oraz profilach FB serwisów. W ramach projektu pojawiło się 12 treści redakcyjnych oraz 4 artykuły contentmarketingowe, natywne, w których zaprezentowaliśmy ofertę partnera. Publikacja podzielona została ze względu na cele komunikacyjne kampanii Partnera. W pierwszym okresie treści skierowane były do klientów biznesowych. W drugim okresie, komunikację kierowaliśmy do klientów indywidualnych.

 

ONE DAY SPECIAL
W ramach partnerstwa 25 października przeprowadziliśmy akcję One Day Special, na Gazeta.pl. Był to DZIEŃ EKOUŻYTKOWNIKA podczas ,którego zapewniliśmy efektowną ekspozycję akcji na portalu Gazeta.pl połączoną z dedykowanym obszarem redakcyjnym i miejscem reklamowym dla marki Po Prostu Energia. Dodatkowo zapewniliśmy publikację natywną oraz mocną obecność wizerunkową.

 

 

MYK
Do współpracy zaangażowaliśmy serwis MYK, czyli sprytne rozwiązania, zrób to sam – DIY. W ramach projektu zrealizowaliśmy 3 dedykowane odcinki. W każdym odcinku tworzyliśmy inny przedmiot, do działania którego niezbędny jest prąd. Dedykowane MYKI inspirowały użytkowników prezentując proste sposoby na to, jak ułatwić, ulepszyć i upiększyć życie.

 

 

NEXT TIME
W ramach kampanii przeprowadziliśmy również wywiad wideo z Radkiem Klouda, prezesem Po Prostu Energii, spółki sprzedającej energię. Opublikowaliśmy go w prestiżowym serwisie biznesowym, który pozwala dołączyć do grona ludzi sukcesu, autorytetów przedsiębiorczości, posiadających niebanalną osobowość i charyzmę.

 

 

12 tekstów
4 wideo
163 % realizacji emisji wideo
105 105 % realizacji celu UU

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

510-022-054

Maciej Tylkowski

Ekspert ds. reklamy online