Podcast Gazeta.pl "Co to będzie" na żywo na festiwalu MDAG

Po marcowym sukcesie jubileuszowego odcinka nagrywanego w kinie Helios, twórcy podcastu "Co to będzie" - Marta Nowak i Miłosz Wiatrowski-Bujacz - ponownie wystąpili przed publicznością. Specjalny odcinek na żywo został zarejestrowany 15 maja w warszawskiej Kinotece podczas 22. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Nagranie jest już dostępne na Gazeta.pl.
MDAG co to bedzie

Tematem odcinka była skrajna prawica i metody jej rekrutacji w internecie. Spotkanie odbyło się po premierze filmu „Zhakować nienawiść" w reżyserii Simona Klose’a. Dokument opowiada o tym, jak radykalna prawica wykorzystuje do swoich celów nowe technologie i media społecznościowe. W podcastowej dyskusji autorzy rozmawiali o tym, jak faszyści przekonują do siebie najmłodszych – w zależności od dekady na IRC-u, Facebooku, TikToku czy Robloxie. Omawiali konkretne techniki radykalizacji, dyskutowali o roli czynników takich jak płeć nastolatków czy krawędziowy humor - i zastanawiali się, jak skutecznie walczyć z rekrutacją dzieci przez skrajną prawicę.  

Nagranie można zobaczyć tutaj: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,31958762,chwala-imperatorowi-skrajna-prawica-idzie-po-dzieci.html 

– Cieszymy się, że mieliśmy okazję zrealizować kolejny odcinek „Co to będzie" z udziałem publiczności. To zupełnie inna dynamika niż w studyjnych warunkach. Pytania od widzów, reakcje na żywo i wspólna rozmowa po filmie zawsze otwierają nowe, interesujące wątki. I pokazują, jak ważna jest dla ludzi realna dyskusja o zjawiskach, które kształtują dzisiejszy polityczny krajobraz – mówi Marta Nowak z Gazeta.pl. 

„Co to będzie" to podcast Gazeta.pl prowadzony przez Martę Nowak i Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza, który zadebiutował w 2024 roku i szybko zdobył dużą popularność – do tej pory odtworzono go ponad 60 mln razy. Łączy merytoryczne analizy z przystępną dla użytkowników formą. Do tej pory powstały dwa spin-offy programu: „Co to będzie w Ameryce" o meandrach wyborów w USA i „Co to będzie w Belwederze" poświęcony kampanii prezydenckiej w Polsce. Podcast dostępny jest na Gazeta.pl, w mediach społecznościowych portalu oraz na Youtube, Spotify i Apple Podcasts.