Nowy model pracy Gazeta.pl

Pierwsze medium w Polsce z elastycznym docelowym modelem pracy

W Gazeta.pl dotychczas obowiązywał stacjonarny model pracy. W związku z pandemią wszyscy z dnia na dzień zaczęliśmy pracować w pełni zdalnie. Szybko odkryliśmy, że ten sposób pracy w naszym przypadku jest efektywniejszy – rzeczy dzieją się szybciej, spotkania są skuteczniejsze, a komunikacja bardziej transparentna. Podjęliśmy więc decyzję, aby obecny kryzys wykorzystać jako szansę na transformację dotychczasowego modelu pracy. I nie tylko.

 

Co to jest “elastyczny” model pracy?

Głównym założeniem naszego nowego modelu pracy jest umożliwienie całemu zespołowi zarówno zdalnej, jak i stacjonarnej pracy - za każdym razem decyduje o tym pracownik. Każdego dnia, oczywiście w zgodzie ze specyfiką roli i pracy. 

7 kobiet, czyli jak to zrobiliśmy

Zbudowanie i wdrożenie nowego modelu pracy, to ogromny wysiłek całej organizacji. W Gazeta.pl w intensywnym trybie pracował nad nim i koordynował go siedmioosobowy zespół złożony z samych kobiet.

Dlaczego wierzymy w nasz model?

Mieszane, hybrydowe czy elastyczne modele pracy nie są całkowitą nowością, ale na pewno nie rozważaliśmy ich wcześniej jako docelowego modelu pracy np. Dla newsroomu i zespołów redakcyjnych Gazeta.pl. Jak się okazało jednak po pierwszych miesiącach pandemii nasi pracownicy nie tylko deklarują chęć dalszej pracy zdalnej, przynajmniej do pewnego stopnia, doceniając jego bezpieczeństwo, ale i oceniają ten tryb pracy jako bardziej efektywny i dający więcej satysfakcji, swobody i zadowolenia. 

Badania i opinie pracowników

W czasie tworzenia założeń nowego modelu pracy zespół odpowiedzialny za jego wdrożenie przeprowadził szereg ankiet. Początkowo w prosty i jasny sposób pytał pracowników i współpracowników Gazeta.pl o preferencje dotyczące pracy zdalnej, następnie sprawdzał potrzeby poszczególnych działów. 

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

502 555 459

Marta Salińska

Ekspert Branżowy ds. reklamy internetowej Gazeta.pl