Case study

Odkryj Tyrol

Wspólnie z regionem narciarskim Tyrol stworzyliśmy swoiste kompendium wiedzy, w formie interaktywnej  platformy komunikacji – ODKRYJTYROL.GAZETA.PL.

W celu zaangażowania użytkowników zorganizowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.  Corem akcji była ankieta, którą przeprowadziliśmy wśród użytkowników serwisów z grupy Gazeta.pl. Serwis ODKRYTYROL.GAZETA.PL stworzyliśmy w technologii RWD, dzięki temu użytkownicy mieli do niego stały dostęp, niezależnie od urządzenia, z jakiego korzystali.

W projekt zaangażowaliśmy dwie wiodące redakcje  Sport.pl oraz Podróże.Gazeta.pl, które zapewniły nam jakościowe treści w dwóch kategoriach tematycznych: aktywnie i atrakcje turystyczne. Łącznie opublikowaliśmy 12 materiałów redakcyjnych

Konkurs

W celu zaangażowania użytkowników, przeprowadziliśmy konkurs. Zapytaliśmy narciarzy, za co kochają narty. Otrzymaliśmy kilka tysięcy zgłoszeń- śmiesznych, wzruszających, romantycznych.
Użytkownicy utwierdzili nas w fakcie, że narty to nie tylko sport, a przygoda związana z tą formą aktywności dla wielu z nas jest odskocznią  od codzienności, obcowaniem z naturą, sposobem relaksu, a nawet motywacją do działania.

W zabawie wyłoniliśmy 3 głównych zwycięzców, którzy otrzymali nagrody w postaci tygodniowego pobytu w Tyrolu w hotelu 4* z wyżywieniem
oraz 6-dniowym skipassem dla 2 osób.  Rozdaliśmy również 20 nagród pocieszenia. Tyrol.pl otrzymał oficjalny tytuł partnera konkursu oraz fundatora nagród.

Spis narciarzy

Integralną częścią konkursu była ankieta mająca na celu poznanie preferencji narciarzy. Wspólnie sprawdziliśmy, gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają zimą i jak spędzają czas podczas zimowych wakacji. W ankiecie zamieściliśmy łącznie 14 pytań. Wyniki ankiety przedstawiliśmy w formie obszernego materiału podsumowującego. Spis narciarzy 2017/2018  urozmaiciliśmy dodatkowo wykresami prezentującymi kluczowe dane.

114% Serwis dedykowany
362% Konkurs z ankietą
162% Spis narciarzy

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

510-022-054

Maciej Tylkowski

Ekspert ds. reklamy online