Aktualności

Jacek Gądek z Gazeta.pl laureatem nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Portal Gazeta.pl ma ambicję, aby zmieniać świat na lepsze i angażować się w ważne społecznie tematy, takie jak m.in. prawa kobiet czy społeczności LGBTQ+, kryzys klimatyczny oraz walka z fake newsami. Dziennikarze związani z Gazeta.pl często piszą o sprawach, o których inni boją się głośno mówić. Do grona zaangażowanych dziennikarzy z pewnością należy Jacek Gądek, którego rozmowa z Anną Karoń-Ostrowską, filozofką i wieloletnią przyjaciółką Jana Pawła II, została uznana za Najlepszy materiał dziennikarski prasowy w 2023 roku w konkursie „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. 

Konkurs „Newsweeka” im. im. Teresy Torańskiej ma na celu promocję dziennikarstwa najwyżej próby. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski prasowy, Najlepszy materiał dziennikarski medialny, Najlepsza książka oraz Wyróżniająca się postawa obywatelska i działalność w życiu publicznym. 

W kategorii Najlepszy materiał dziennikarski prasowy 2023 nominowane były również m.in. cykl tekstów Ewy Raczyńskiej o mobbingu w Centrum Praw Kobiet, reportaż Katarzyny Włodkowskiej o przemocy w redakcji „Press” czy materiał Marii Pankowskiej na temat afery wizowej.

Nagrodzoną rozmowę można przeczytać pod linkiem: Anna Karoń-Ostrowska: Pytałam „dlaczego nie reagujesz?”. Jan Paweł II milczał. Finał był wstrząsający

W konkursie był nominowany jeszcze jeden materiał Gazeta.pl – „Zdychy. Stąd się biorą jajka” autorstwa Dominika Szczepańskiego, Patryka Strzałkowskiego i Patryka Larwińskiego.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl