Aktualności

Zmiany personalne w serwisie Plotek.pl

Od 1 lipca 2021 r. redaktorką naczelną serwisu show-biznesowego Plotek.pl będzie Justyna Michalska, związana z redakcją od 2014 r. Równocześnie nowo utworzone stanowisko szefa newsroomu Plotek.pl obejmie Andrzej Kulasek. 

– Przed Plotkiem ogromne wyzwanie – zamierzamy utrzymać linię programową i prowadzić serwis bez tabloidowych treści, seksizmu, zgodny z naszymi przekonaniami – mówi Justyna Michalska, redaktor naczelna serwisu Plotek.pl. – W świecie clickbajtu stawiamy na jakość i tylko sprawdzone informacje. Nasz cel to rozwój zasięgu, ale też zachowanie charakteru serwisu. To, co odróżnia nas od konkurencji, to brak hejtu. Szukamy nowych dróg, ale pamiętamy o naszym DNA – dodaje Michalska.

Justyna Michalska przez ostatnie dwa lata była zastępczynią redaktorki naczelnej Plotek.pl. Odpowiadała m.in. za realizację celów zasięgowych serwisu, prowadzenie projektów sprzedażowych, akcje specjalne oraz współpracę z wydawcami Gazeta.pl. W redakcji Plotek.pl pracuje od 2014 r. Wcześniej pełniła rolę redaktora, wydawcy i redaktor prowadzącej działu moda (e-commerce). Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Powołanie nowej redaktorki naczelnej to nie jedyna zmiana w strukturze Plotek.pl – w lipcu br. pojawi się w niej nowe stanowisko szefa newsroomu raportującego do naczelnej serwisu. Tę funkcję obejmie Andrzej Kulasek, który będzie współodpowiadał za wynik zasięgowy serwisu Plotek.pl, nadzorował newsroom i współkreował linię redakcyjną.

Andrzej Kulasek związany jest z Agorą od 20 lat. Jego oficjalny debiut nastąpił w październiku 2001 r., kiedy ukazał się pierwszy numer dziennika „Metro”. Początkowo pracował jako dziennikarz działu sport, potem szef redakcji sportowej, a wreszcie – kultury. Od 2011 był wydawcą serwisu Sport.pl, a przez cztery ostatnie lata – strony głównej Gazeta.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych