Aktualności

Współpracujący z Gazeta.pl kolektyw korespondentów Outriders z Paszportem „Polityki”

Anna i Jakub Górniccy z kolektywu korespondentów Outriders triumfowali w kategorii „Kultura cyfrowa” podczas Paszportów „Polityki” 2022. W laudacji znalazło się odniesienie m.in. do stworzonego we współpracy z serwisem Ukrayina.pl projektu „Jeden dzień w…”.

W październiku 2022 r. dziennikarska kooperatywa Outriders przy wsparciu serwisu Ukrayina.pl i ukraińskich reporterów przybliżyła czytelnikom i czytelniczkom Gazeta.pl wojenne realia ukraińskich miast. Projekt „Jeden dzień w…” polegał na stworzeniu wideoreportaży z wykorzystaniem technologii VR/360 w takich miastach jak Kijów, Odessa, Krzywy Róg, Dniepr, Zaporoże czy Mikołajów. Dzięki temu internauci mogli zobaczyć, jak normalne codzienne życie mieszkańców i mieszkanek tych miejsc toczy się w cieniu alarmów przeciwlotniczych, bombardowań, zniszczeń i śmierci.

To właśnie ten projekt został wspomniany w laudacji podczas gali wręczenia Paszportów „Polityki”: Za umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów, by w oryginalny sposób opowiadać o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie. Za „Jeden dzień w…” kolektywu Outriders.

Kolektyw Outriders współpracował z Gazeta.pl także przy innych projektach takich jak „Białoruskie Domino” i „Wiza donikąd”.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl