Aktualności

“Wspieramy Was – Raport z pierwszej linii” – Gazeta.pl z akcją wsparcia służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych

“Wspieramy Was – Raport z pierwszej linii” – pod takim hasłem Gazeta.pl 15 października br. rozpoczęła inicjatywę mającą na celu okazanie wsparcia pracownikom polskiej służby zdrowia. Na łamach portalu ukażą się wypowiedzi, relacje oraz nagrania pracowników służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych, pokazujące jak naprawdę wygląda ich rzeczywistość w czasie walki z pandemią. Pierwsze publikacje na ten temat dostępne są już na stronie głównej Gazeta.pl

– Z przerażeniem patrzymy na nagonkę na lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i innych pracowników ochrony zdrowia. Na to, jak zarzuca im się niechęć do pracy czy nieodpowiedzialność. To niewyobrażalne! Przecież są na pierwszej linii frontu walki z epidemią i robią to dla nas. Jako Gazeta.pl sprzeciwiamy się temu! Z poczucia misji dziennikarskiej dzielimy się z pracownikami ochrony zdrowia naszymi łamami. Prosimy, aby pokazali nam, jak wygląda w rzeczywistości ich praca – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

Redakcja Gazeta.pl apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników sanepidu i wszystkich pozostałych osób zatrudnionych w służbie zdrowia o przesyłanie nagrań, zdjęć, informacji czy raportów z ich codziennych zmagań z COVID-19. Inicjatywa pozwoli czytelnikom i redakcji dowiedzieć się więcej u źródła, jak wygląda rzeczywista walka z pandemią, a także jak można obecnie wesprzeć służby medyczne. Pracownicy służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych mogą kierować swoje wiadomości na adres: redakcjagazeta@agora.pl

– Mam nadzieję, że dzięki udostępnieniu przez nas łam portalu Gazeta.pl medycy poczują nasze realne wsparcie. Dzięki ich relacjom wszyscy będziemy mogli jeszcze bardziej przekonać się, jak podstępną chorobą jest COVID-19 i z jak wielkim poświęceniem zdrowia wiąże się walka pracowników służby zdrowia z narastającym zagrożeniem – dodaje Łukasz Kijek.

Redakcja wystosowała apel do służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych w czwartek, 15 października br. popołudniu. Odzew był prawie natychmiastowy – na Gazeta.pl dostępna jest już pierwsza publikacja, która obejmuje zdjęcia od m.in. medyków, pracownic laboratorium czy ratowników medycznych.

“Wspieramy Was – Raport z pierwszej linii” to już kolejny przykład realizacji “Redakcyjnej deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jej elementami są m.in. obietnica poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania – u źródła i bezpośrednio od ekspertów: lekarzy, ekonomistów i innych specjalistów, a także zaangażowanie się w sprawy ważne społecznie. Gazeta.pl jako jedna z pierwszych redakcji apelowała: „Załóż maskę!”, od początku wspierała akcję #zostanwdomu, a wraz z czytelnikami ufundowała respirator dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych