Aktualności

Sport.pl wraz z Actina i PACT zaprasza na największy esportowy turniej online w Polsce

Od poniedziałku, 11 maja do niedzieli, 7 czerwca br. potrwają zmagania w POLISH ESPORT CUP 2020 – największym w Polsce wydarzeniu esportowym. Ponad 7 tys. graczy – amatorów i półprofesjonalistów – będzie mogło zmierzyć się w rywalizacji o nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości 50 tys. złotych. Organizatorami turnieju są Sport.pl, Actina oraz PACT.

Sport elektroniczny to jeden z kluczowych kierunków redakcyjnych Sport.pl na najbliższe kilkanaście miesięcy. Redakcja serwisu intensywnie rozwija dział Esport poświęcony wirtualnym rozgrywkom, w którym codziennie publikowane są nowe treści poświęcone temu tematowi. Użytkownicy serwisu znajdą w nim m.in. newsy, wywiady i autorskie analizy dotyczące gier, takich jak: FIFA, Counter-Strike, Call of Duty, League of Legends czy z kategorii simracing.

– Esport to trend, któremu przyglądamy się od przeszło dwóch lat, a w dobie globalnej izolacji wymuszonej pandemią obserwujemy wyjątkowy wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Cieszę się, że dzięki współpracy z doświadczonymi partnerami możemy włączyć się w jej rozwój i wspólnie zaprosić naszych użytkowników na POLISH ESPORT CUP – mówi Przemysław Kobus, ekspert marketingu sportowego w Sport.pl.

Podczas POLISH ESPORT CUP fani sportów elektronicznych będą mogli obejrzeć ponad 120 transmisji rozgrywek, które łącznie potrwają ponad 300 godzin. Relacje na żywo będą dostępne na profilu Sport.pl na Facebooku oraz na platformie Twitch.tv. Ponadto organizatorzy zaproszą kibiców na cotygodniowe wideo-studio, w którym prowadzący i goście podsumują najważniejsze turniejowe wydarzenia – jego pierwszą odsłonę będzie można oglądać już w najbliższą niedzielę, 10 maja br. o godz. 18:00.

Więcej informacji: https://www.sport.pl/sport/0,174470.html

Sport.pl jako pierwszy serwis internetowy w Polsce zaangażował się w organizację wydarzenia dla fanów rozgrywek elektronicznych. – Cieszymy się, że do kolejnej esportowej inicjatywy marki Actina udało się zaangażować także Sport.pl. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, w której czołowy wydawca internetowy wspiera turniej nie tylko medialnie, ale i bezpośrednio angażuje się w jego organizację – mówi Michał Miłkowski, Head of the Component Department & PC w Actina.

Uczestnicy POLISH ESPORT CUP 2020 sprawdzą swoje umiejętności w grze Counter-Strike: Global Offensive oraz w najnowszej produkcji amerykańskiego studia Riot Games – VALORANT. Udział w zawodach to nie tylko możliwość zdobycia nagród pieniężnych oraz rzeczowych, ale również szansa na rozpoczęcie profesjonalnej esportowej kariery, dzięki półrocznym kontraktom dla najlepszych drużyn.

– Kariera esportowca to ścieżka, która kusi coraz więcej młodych graczy. Jednak granie na profesjonalnym poziomie bardzo różni się od rekreacyjnych rozgrywek, do których są przyzwyczajeni. Uczestnikom turnieju chcemy dać możliwość zasmakowania prawdziwej esportowej kariery, a dla zwycięzców przygotowaliśmy kontrakty, które będą mogli podpisać z naszą organizacją – mówi Marcin Kurzawski, właściciel Actina PACT, jednej z najdłużej działających organizacji esportowych w Polsce.

Zapisy do POLISH ESPORT CUP 2020 rozpoczęły się w poniedziałek, 4 maja br. i potrwają do czwartku, 7 maja br. do północy. Udział w rywalizacji jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia obok Sport.pl, jednego z najpopularniejszych polskich serwisów sportowych, są Actina – dostawca cenionych przez graczy spersonalizowanych komputerów gamingowych oraz PACT – polska organizacja esportowa.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

666 008 045

Anna Trojnar

Ekspert ds.reklamy internetowej