Aktualności

„Rubryka SEXEDpl” na Kobieta.Gazeta.pl

Ważne tematy z zakresu edukacji seksualnej, obalanie mitów i kłamstw dotyczących seksualności, a także nowe informacje na ten temat – między innymi to znajdzie się w „Rubryce SEXEDpl”, która powstaje w ramach współpracy Kobieta.Gazeta.pl z Fundacją SEXEDpl. Cykl otworzył wywiad z Anją Rubik opublikowany 10 stycznia br. Ilustrację do tekstu przygotowała Matylda Damięcka.

– Jako redakcja Kobieta.Gazeta.pl angażujemy się w sprawy ważne społecznie, a wraz z nowym rokiem chcemy na łamach naszego portalu przybliżyć czytelnikom temat szeroko rozumianej edukacji seksualnej. Chcemy mówić otwarcie o seksie, o seksualności, ale z czułością i wrażliwością. Odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania, jak i na te mniej oczywiste. Fundacja SEXEDpl Anji Rubik to wymarzony partner do rozpoczęcia wspólnego projektu o edukacji seksualnej – mówi Natalia Kurczak, redaktor naczelna Kobieta.Gazeta.pl.

Cykl „Rubryka SEXEDpl” będzie składał się z rozmów psycholożki i seksuolożki Basi Baran z SEXEDpl z dziennikarką Gazeta.pl Agą Kozak na temat szeroko pojętej edukacji seksualnej. W każdej kolejnej odsłonie autorki będą dotykać obszarów, o które kobiety i mężczyźni, także dziewczyny i chłopcy pytają najczęściej. Rozmowy będą dotyczyć m.in. miesiączkowania, endometriozy, antykoncepcji, samoakceptacji, tolerancji czy świadomej zgody.

– Seksualność to dla wielu ludzi bardzo ważna część osobowości. Świadomy, nieobciążony poczuciem wstydu i winy seks może być źródłem szczęścia, a ten, który skryty jest w mrokach, wstydzie, poczuciu winy, z powinności, obarczony irracjonalnymi zasadami, a przede wszystkim powodującą wszystko niewiedzą – źródłem frustracji – mówi Aga Kozak, dziennikarka Kobieta.Gazeta.pl i Gazeta.pl, współautorka cyklu.

  – Jestem bardzo szczęśliwa, że rozpoczęliśmy współpracę z Gazeta.pl, gdyż nasza obecność na łamach portalu sprawi, że tematy, które poruszamy, dotrą do jeszcze szerszego grona odbiorców. A przecież edukacja seksualna jest tak ważna. Nasza seksualność to przecież my: to kim jesteśmy, jak budujemy ważne związki, nasze zdrowie, znajomość własnych emocji, umiejętność mówienia „nie”, bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że razem opowiemy przede wszystkim o tym, czym jest edukacja seksualna, jak jest ważna i że – jak mówią badania – to podstawa budowania szczęśliwego i nowoczesnego społeczeństwa – mówi Anja Rubik inicjatorka kampanii na rzecz edukacji seksualnej Cała Polska zacznie rozmawiać o seksie” oraz założycielka fundacji SEXEDpl.

Cykl otworzył wywiad z Anją Rubik pt. „Anja Rubik: Moja seksualność to ja, a ja jestem moją seksualnością” o tym, czym jest edukacja seksualna i dlaczego jest tak istotna z punktu budowania zdrowego i bezpiecznego społeczeństwa, jak ważna jest samoakceptacja oraz rozwijanie i poznawanie swojej seksualności.

Ilustrację do wywiadu przygotowała Matylda Damięcka – autorka dowcipnych, ale i przeszywających graficznych komentarzy, które publikuje na Instagramie jako The Girl Who Fell On Earth.

Rozmowy w ramach „Rubryki SEXEDpl” będą publikowane co 2 tygodnie, w niedziele ok. godziny 19:00 na Kobieta.Gazeta.pl oraz promowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także w mediach społecznościowych portalu i Fundacji SEXEDpl.

Cykl jest przykładem realizacji redakcyjnej deklaracji Gazeta.pl na 2021 rok, w której zespół portalu zobowiązał się do angażowania w sprawy ważne społecznie.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl