Aktualności

„Reklama dla klimatu” – specjalna oferta Gazeta.pl

„Reklama dla klimatu” to hasło specjalnej akcji portalu, której celem jest promowanie ekologicznych postaw przedsiębiorców. Na stronie głównej Gazeta.pl za symboliczną złotówkę prezentowane będą kampanie firm, które podejmują działania na rzecz środowiska. Kampanie reklamowe oferowane w ramach akcji będą emitowane w każdy piątek do końca listopada br.

Środowisko i przyszłość naszej planety to kwestie bardzo ważne dla Gazeta.pl. Wierzymy, że wraz z naszymi czytelnikami i partnerami biznesowymi mamy do odegrania istotną rolę w zmienianiu świata. Dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z niestandardowej oferty promującej ekologiczne wzorce – „Reklama dla klimatu” – mówi Bartosz Wysocki, dyrektor handlowy grupy Gazeta.pl. – Naszą propozycję kierujemy do firm, które swoimi działaniami, postawą i strategią przyczyniają się do poprawy stanu środowiska – wprowadzają eko rozwiązania, promują eko nawyki czy szerzą świadomość ekologiczną wśród swoich pracowników lub odbiorców – dodaje.

Gazeta.pl oferuje przedsiębiorcom jednodniową kampanię reklamową na stronie głównej portalu oraz publikację artykułu w sekcji zielona.gazeta.pl. Całkowity koszt takich działań to symboliczna złotówka. Weryfikacją firm pod kątem spełnienia warunków akcji zajmie się powołana przez organizatora komisja, która wyłoni najciekawsze, najbardziej innowacyjne, nowatorskie lub wyjątkowo efektywne przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym, przyczyniające się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Reklamy będą emitowane w każdy piątek, czyli najbardziej zielony dzień w Gazeta.pl. W tym dniu tygodnia na portalu publikowane są treści z cyklu „Piątki dla klimatu”, dotyczące m.in. skutków katastrofy klimatycznej. Przygotowywany jest też specjalny, „Zielony newsletter”, a dzień zaczyna „Zielony Poranek”, czyli publicystyczna rozmowa wideo na żywo poświęcona klimatowi.

Zdajemy sobie sprawę, że zaangażowanie w kwestie ekologicznie i dbanie o wspólne dobro nie polegają tylko na tworzeniu treści na ten temat, ale też na szeregu innych działań, które możemy podejmować jako medium. „Reklama dla klimatu” to ukłon w stronę firm, które wspierają środowisko – takie podmioty i postawy proekologiczne chcemy promować, a wkrótce, jako Gazeta.pl, będziemy podejmować kolejne, “zielone działania” – mówi Marzena Szkolak, dyrektorka rozwoju marki Gazeta.pl.

Zbieranie zgłoszeń od przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z oferty portalu trwa od 14 września do 6 listopada 2020 r. Emisje reklam będą dostępne od najbliższego piątku aż do końca listopada br.

Dodatkowo, w ramach akcji strona Biura Reklamy Gazeta.pl zmieniła swój dominujący kolor na zielony, a na jej stronie głównej pojawiła się nowa sekcja „Reklama dla klimatu”. Można tu znaleźć opis ekologicznych działań zespołu Gazeta.pl, podsumowanie redakcyjnych treści oraz prezentację standardowej oferty ekologicznej dla reklamodawców w formie cyklicznych akcji, jak i całkiem nowych inicjatyw. Oferta serwisu jest zbudowana tak, aby jak najlepiej spełniać potrzeby jego klientów, poszerzać horyzonty użytkowników i promować proekologiczne wzorce zachowań, również w biznesie.

Akcja „Reklama dla klimatu” będzie promowana w kanałach własnych portalu i mediach branżowych.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do oferty specjalnej „Reklama dla klimatu”:

Regulamin Akcji Reklama dla klimatu

Formularz zgłoszeniowy Rekalam dla klimatu

Ambicją Gazeta.pl jest bycie najbardziej zielonym portalem w Polsce. Redakcja od wielu lat w swoich treściach zwraca uwagę na ekologię, publikuje różnorodne cykle związane z ekologią, w tym m.in. „Piątki dla klimatu”, „Moto2030”, „Haps Zero Waste” czy „Ludzie w klimacie”. Gazeta.pl angażuje się także w ekologiczne inicjatywy, w tym m.in. w akcję „Adoptuj Pszczołę”, a w 2019 r. zorganizowała akcję „Plaża bez peta”. Jednym z elementów „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy” jest obietnica alarmowania opinii publicznej, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia.

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. W sierpniu 2020 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło 15,1 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 526 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.pl, Plotek.pl, Next.gazeta.pl, Sport.pl, eDziecko.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl