Aktualności

Raczkowski przenosi się do internetu – na stronę główną Gazeta.pl

Od października Marek Raczkowski publikować będzie swoje prace w internecie. Artysta rozpoczyna współpracę z portalem Gazeta.pl.
Rysunki Raczkowskiego zagoszczą na stałe w dedykowanej sekcji na stronie głównej Gazeta.pl i będą pojawiać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Będą to wciąż te same, charakterystyczne dla Raczkowskiego obrazki satyryczno-humorystyczne, komentujące bieżące wydarzenia.

– Marek Raczkowski to legenda. Jego rysunki przez lata kształtowały poczucie humoru Polaków. Są niepodrabialne, piekielnie inteligentne i wyjątkowo zabawne. Uwielbiamy je i jesteśmy dumni, że od teraz będą pojawiały się w Gazeta.pl, że będzie je można obejrzeć w komórce czy na tablecie – mówi Paweł Stremski, dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl.

Marek Raczkowski to znany i ceniony plastyk i satyryk. W ostatnich latach był głównym rysownikiem i twarzą tygodnika „Przekrój”. Powołał do życia bohatera – Stanisława z Łodzi, którego historyjki stawały się trafnymi i humorystycznymi komentarzami otaczającej nas rzeczywistości.

Od 1993 r. Raczkowski był ilustratorem w tygodniku „Polityka”. Jego rysunki pojawiały się jako subiektywny komentarz tekstów również w takich pismach, jak „Obserwator codzienny”, „Życie”, „Gazeta Wyborcza” i „Przekrój”. Był wielokrotnie wyróżniany, został laureatem Grand Press w 2003 r. w kategorii publicystyka, w 2004 r.otrzymał nagrodę Fundacji Kultury Polskiej przyznaną mu przez Sławomira Mrożka. W 2013 roku opublikowany został wywiad Magdy Żakowskiej z Markiem Raczkowskim pt. „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki”.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

666 008 045

Anna Trojnar

Ekspert ds.reklamy internetowej