Aktualności

„Powstańcy 1944” – projekt Gazeta.pl na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

We wtorek, 1 sierpnia br. Gazeta.pl po raz kolejny uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wyjątkowym materiałem wideo z udziałem powstańców. Poruszający materiał „Powstańcy 1944″ będzie dostępny m.in. na stronie głównej portalu, na Facebooku, a także w serwisie Powstanie44.Gazeta.pl.

W 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego redakcja Gazeta.pl po raz drugi oddaje głos osobom, które uczestniczyły w wydarzeniach 1944 roku. Zapoczątkowany w zeszłym roku projekt „Powstanie ‘44″ został uzupełniony o kolejny wyjątkowy materiał wideo.
– Możliwość porozmawiania z ludźmi, którzy w 1944 roku walczyli za wolność to dla nas unikalne doświadczenie. W szczerych rozmowach opowiadali nam o swoich wspomnieniach i dzielili się prawdą o Powstaniu. Jesteśmy im głęboko wdzięczni za udział w nagraniach i wyjątkową lekcję historii i, przede wszystkim, życia – mówi Anna Gumkowska, dyrektor biznesu lifestyle i wideo w Gazeta.pl.
Podczas tworzenia materiału zespół wideo Gazeta.pl zapytał Powstańców o to, co najlepiej zapamiętali z 63 dni walk, o najważniejsze momenty, emocje i uczucia, a także o codzienne życie w czasie wojny. Ich historie mówią same za siebie – powstańcy opowiadają m.in. o pierwszym papierosie wypalonym nie dla zabawy, ale żeby nie czuć okropnego głodu, pierwszym zabitym człowieku czy strachu odczuwanym podczas walki na barykadach.
Materiał wideo „Powstańcy 1944″ można oglądać na stronie Powstanie44.Gazeta.pl
1 sierpnia br. materiał będzie wyświetlany na stronie głównej Gazeta.pl, w kinach sieci Helios i Gutek Film, na ekranach AMS w warszawskich tramwajach oraz na ekranach Screen Network. Projekt będzie także promowany na antenie Radia TOK FM. Przez kolejne 63 dni fragmenty nagrań z udziałem powstańców będą publikowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także na Facebooku. Materiał „Powstańcy 1944″ miał swoją premierę na telebimie tuż przed startem sobotniego 27. Biegu Powstania Warszawskiego.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl