Aktualności

Plotek.pl prezentuje „Gwiazdometr” – wyjątkowy ranking celebrytów

Mężczyźni chętnie umówiliby się na kawę z Aleksandrą Szwed lub Ewą Farną i najprędzej pożyczyliby pieniądze Annie Dymnej lub Dorocie Wellman. Kobiety pojechałyby na bezludną wyspę z Maciejem Stuhrem i Marcinem Prokopem, a najchętniej zestarzałyby się w towarzystwie Marcina Dorocińskiego lub Artura Żmijewskiego. Te i wiele innych wniosków prezentuje „Gwiazdometr” – specjalny ranking przygotowany przez Kantar Millward Brown dla serwisu Plotek.pl.

Celem „Gwiazdometru” była ocena atrakcyjności wybranych celebrytów. Badanie wskazało najpopularniejsze celebrytki i celebrytów w pięciu kategoriach: „z kim umówiłbym się na piwo, wino lub kawę”, „komu pożyczyłbym 1000 zł.”, „z kim zjadłbym kolację ze śniadaniem”, „z kim pojechałbym na bezludną wyspę” oraz „z kim mógłbym się zestarzeć”.Najpopularniejszymi wśród badanych postaciami polskiego show-biznesu okazały się aktorki Aleksandra Szwed, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Barbara Kurdej-Szatan, a także aktorzy Maciej Stuhr i Marcin Dorociński oraz dziennikarz Marcin Prokop.

Dodatkowo „Gwiazdometr” zestawia poszczególne sympatie ankietowanych z ich wiekiem, wykształceniem, dochodami oraz innymi preferencjami. Z badania możemy dowiedzieć się m.in. że mężczyźni, którzy lubią spędzać urlop nad polskim morzem najchętniej spotkaliby się z Anną Dymną, a wybierający zagraniczne wakacje – z Aleksandrą Szwed. Fani disco polo wybraliby się na bezludną wyspę z Martą Wierzbicką, kobiety najchętniej jedzące spaghetti pożyczyłyby pieniądze Arturowi Żmijewskiemu, a ankietowane wybierające na obiad schabowego mogłyby zestarzeć się w towarzystwie Macieja Zakościelnego.
W serwisie Plotek.pl można zobaczyć materiał wideo podsumowujący najważniejsze wnioski wynikające z badania wraz z komentarzami dziennikarki i specjalistki od świata show-biznesu Karoliny Korwin Piotrowskiej oraz aktorki Aleksandry Szwed – najpopularniejszej celebrytki według „Gwiazdometru”.
Wideo można obejrzeć TUTAJ. Plotek.pl to serwis z grupy Gazeta.pl, który dostarcza internautom najświeższe informacje oraz zdjęcia ze świata gwiazd. W ubiegłym roku serwis odświeżył layout, a także wprowadził nowe, innowacyjne formaty takie, jak rozmowy na żywo z celebrytami czy quizy z gwiazdami. Większość użytkowników serwisu wyświetla treści Plotek.pl za pośrednictwem smartfonów, a także w aplikacjach mobilnych – Plotek.pl i Gazeta.pl LIVE dostępnych na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows Phone.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl