Aktualności

Plotek.pl – lider serwisów mobilnych w kategorii „people” coraz wyżej na desktopie

W październiku br. serwis Plotek.pl po raz kolejny poprawił swoją pozycję w rankingu serwisów plotkarskich. Po raz pierwszy serwis był na drugim miejscu zestawienia, wyprzedzając Pudelek.pl, najstarszą stronę w tej kategorii. 

Plotek.pl odwiedziło w zeszłym miesiącu ponad 3,2 mln użytkowników (RU). Serwis utrzymuje również pozycję lidera pod względem zasięgu na urządzeniach mobilnych.
– Większość naszych użytkowników czyta Plotka na ekranach swoich telefonów, dlatego platforma mobilna jest dla nas bardzo ważna i udało nam się na niej wypracować znaczną przewagę nad konkurencją. Nie osiadamy na laurach – wprowadzamy kolejne zmiany i nowości, a liczba powracających użytkowników zdaje się potwierdzać ten kierunek rozwoju serwisu – mówi Jolanta Lewandowska, dyrektor serwisów People w Agorze.

W październiku br. Plotek.pl miał 3,2 mln użytkowników (www i mobile), którzy wykonali w serwisie ponad 70 mln odsłon wg badania Gemius/PBI*. Po raz kolejny Plotek.pl był najpopularniejszym serwisem z kategorii „people” (tzw. plotkarskich) wśród użytkowników mobilnych – aż 57 proc. wszystkich użytkowników serwisu stanowili internauci korzystający z urządzeń mobilnych.

Plotek.pl jest drugim najpopularniejszym serwisem w swojej kategorii w Polsce, który od 2007 roku zapewnia internautom najświeższe informacje oraz zdjęcia ze świata gwiazd. Tak dobre wyniki serwisu to rezultat m.in. odświeżenia jego layoutu, który jest teraz bardziej przejrzysty i wygodniejszy dla użytkowników, a także wprowadzenia nowych formatów takich, jak rozmowy na żywo z celebrytami (Facebook Live) i quizy z gwiazdami (dotychczas m.in. z Dodą i Małgorzatą Rozenek).

Treści tworzone przez redakcję serwisu Plotek.pl można znaleźć także w aplikacjach mobilnych Plotek.pl i Gazeta.pl LIVE dostępnych na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows Phone.
* źródło danych: badanie Gemius/PBI, październik 2016 r.

 

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl