Aktualności

Make Poland Great Again – nowy program satyryczny Gazeta.pl i Make Life Harder

Razem z blogerami z Make Life Harder postanowiliśmy pokazać rzeczywistość w zupełnie nowy sposób. W poniedziałek o 18:00 premiera show „Make Poland Great Again”.

Od bojkotu francuskich serów po paski TVP Info, nasze realia od dawna wyprzedzają pomysłowość satyryków i same przekraczają granice śmieszności. Wiadomo też, że na polityczno-informacyjne emocje i frustracje najlepszym lekiem jest śmiech. Bo jak na poważnie komentować złoty medal dla Bartłomieja Misiewicza, ekspertyzę ws. Puszczy Białowieskiej autorstwa specjalisty od pilarek czy szacunki liczebności demonstracji różniące się o 200 tys. osób? W niedowierzaniu w absurdy rzeczywistości nie jesteśmy w Polsce osamotnieni. Gdy w 2015 roku Donald Trump zjechał ruchomymi schodami w swoim nowojorskim wieżowcu i ogłosił kandydaturę w wyborach prezydenckich, amerykańscy komicy wyśmiewali go. Jeden z najpopularniejszych prezenterów, John Oliver, wręcz zachęcał Trumpa do kandydowania, spodziewając się, że będzie to komiczna kampania. Trump został prezydentem, Oliver kajał się i przepraszał, a amerykańskie media zaczęły przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości (w której wywołanie wojny nuklearnej na Twitterze jest realną perspektywą).
Make Poland Great Again
W tej rzeczywistości programy satyryczne nie tylko obśmiewają rzeczywistość, ale też podkreślają jej absurdy (co w Polsce doskonale robi AszDziennik) lub pokazują jej przypuszczalne kulisy (jak ”Ucho Prezesa”). Nie ma jednak w polskim internecie programu, który przypominałby te amerykańskie. Nie byłby kabaretem, lecz prezentował prawdziwe (nawet, jeśli niewiarygodne) informacje na tyle poważnie, by je zrozumieć i na tyle zabawnie, by przetrwać ich wysłuchanie. A raczej nie było. Aż do teraz. W poniedziałek punktualnie o godz. 18:00 w Gazeta.pl rusza „Make Poland Great Again” – internetowy show Gazeta.pl i ekipy Make Life Harder – duetu Jakobe i Rafała.
Od beki z Kasi Tusk po refleksje nad Polską Autorzy Make Life Harder sami o sobie mówili, że „są nikim”. Jednak dziś ich stronę (która zaczęła się od żartów z bloga Kasi Tusk „Make Life Easier”) śledzi 220 tys. osób, a oni wydali już dwie książki. Sama formuła ich pisania dawno odeszła też od parodiowania blogerki. Dziś MLH śmieją się z całej naszej rzeczywistości: od stylu życia Polaków po świat polityki. Make Life Harder w każdy poniedziałek o 18:00 będą w Gazeta.pl mówić o polityce i ostatnich wydarzeniach lekko i z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru. Panowie nie przebierają w słowach ani w „ofiarach” swojego show. Dostanie się wszystkim (którzy na to zasłużą). Już w poniedziałek MLH posumują sezon ogórkowy „Make Poland Great Again” będzie nie tylko pierwszym takim show w polskim internecie, ale też największym dotąd projektem wideo Gazeta.pl.
Nowe odcinki „Make Poland Great Again” będą publikowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także na naszym Facebooku i kanale na Youtube’ie w poniedziałki o godz. 18:00. Pierwszy odcinek – już w najbliższy poniedziałek 4 września! A w nim wyjątkowo nie przegląd ostatniego tygodnia, lecz podsumowanie całego sezonu ogórkowego.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl