Aktualności

Gazeta.pl zebrała już ponad 100 tys. zł. na pomoc Bejrutowi

Woda pitna, jedzenie i bezpieczne schronienie to najpilniejsze potrzeby poszkodowanych we wtorkowym wybuchu w Bejrucie. Dzięki darowiznom od użytkowników Gazeta.pl Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej niesie pomoc kolejnym potrzebującym. Portal zebrał już na ten cel ponad 100 tys. zł.  

– Zorganizowaliśmy tę zbiórkę pod wrażeniem ogromu zniszczeń i z chęci niesienie pomocy ludziom, którzy w ułamku sekundy stracili nie tylko najbliższych, ale też dach nad głową i możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb. Jako medium jakościowe i bliskie chcemy nie tylko rzetelnie informować, ale też realnie angażować – siebie i naszych czytelników – w działania po prostu dobre – mówi Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl

Zespół Gazeta.pl uruchomił zbiórkę w środę, 5 sierpnia br. po popołudniu pod hasłem “Pomóżmy wspólnie Bejrutowi!”. W zaledwie kilka dni udało się zebrać pełną kwotę – 100 tys. zł, która zostanie przekazana Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej. Przedstawiciele tej organizacji są już na miejscu, aby nieść pomoc wszystkim potrzebującym. W pierwszej kolejności starają się zaspokoić najpilniejsze i najbardziej podstawowe potrzeby poszkodowanych w wybuchu mieszkańców Bejrutu – to m.in. dostęp do wody pitnej i jedzenia czy zapewnienie bezpiecznego schronienia tym, którzy stracili w wyniku wybuchu domy. Organizacja wysłała na miejsce także medyków. O szczegółach pomocy można przeczytać na portalu Gazeta.pl.

Osoby, które chciałby jeszcze przekazać darowiznę, mogą to zrobić bezpośrednio na konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, szczegóły dostępne są na stronie pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm

Zbiórka “Pomóżmy wspólnie Bejrutowi!” to kolejne działanie w ramach realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest realne angażowanie się w sprawy ważne społecznie. Zespół portalu jako jeden z pierwszych apelował: „Załóż Maskę”, od początku wspierał akcję #zostanwdomu, a wraz z Czytelnikami Gazeta.pl ufundował respirator dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2006 roku. Specjalizuje się w pomocy międzynarodowej: humanitarnej (pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, kryzysów lub konfliktów), rozwojowej (wspieranie rozwoju społecznego i ekonomicznego) oraz ratunkowej (udzielanie pomocy medycznej, ratowniczej w sytuacji katastrof naturalnych i antropogenicznych). Dotychczas realizowała projekty w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie. Więcej informacji: www.pcpm.org.pl.

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. W czerwcu 2020 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło 15,8 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 554 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.pl, Plotek.pl, Next.gazeta.pl, Sport.pl, eDziecko.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl