Aktualności

Gazeta.pl ze zbiórką na rzecz syryjskich uchodźców

W dziesiątą rocznicę wybuchu wojny w Syrii Gazeta.pl rozpoczęła akcję #PamiętamyoSyrii. W ramach prowadzonych działań na stronie głównej portalu pojawiają się teksty opisujące wojnę oraz obecną sytuację w regionie. Dodatkowo, uruchomiona została zbiórka, która ma na celu wsparcie syryjskich uchodźców. 

W ramach akcji #PamiętamyoSyrii przygotowane zostały: wideo podsumowujące 10 lat konfliktu oraz seria eksperckich tekstów, które będą sukcesywnie publikowane na stronie głównej portalu. Jednym z autorów materiałów jest Patryk Strzałkowski – dziennikarz, który we współpracy z organizacjami pomocowymi podróżował po Libanie, Iraku i Jordanii. Strzałkowski odwiedzał uchodźców w obozach i relacjonował sytuację na miejscu, a swoimi doświadczeniami podzieli się teraz z czytelnikami Gazeta.pl.

– Właśnie mija 10 lat od wybuchu syryjskiej wojny domowej, która kosztowała życie setki tysięcy osób, a ponad połowę Syryjczyków zmusiła do ucieczki z domów – mówi Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl. – Syryjczycy w kraju i na uchodźstwie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują pomocy. To dlatego w Gazeta.pl #PamiętamyoSyrii – nie tylko teraz. W ramach działań prowadzonych przy okazji tej smutnej rocznicy stworzyliśmy serię dedykowanych artykułów na temat sytuacji w regionie, a także, wspólnie z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, zbieramy środki na prowadzenie przychodni dla syryjskich uchodźców w Libanie. Zachęcamy naszych czytelników do dołączenia do zbiórki i wsparcia potrzebujących – dodaje Strzałkowski.

Akcję można wesprzeć dowolną kwotą na Facebooku lub przez stronę pcpm.org.pl. Zbiórka realizowana jest przy wsparciu Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pomaga uchodźcom z Syrii niemal od początku trwania konfliktu.

Akcja #PamiętamyoSyrii to kolejny przejaw troski dziennikarzy Gazeta.pl o respektowanie praw człowieka. Portal od początku swojego istnienia angażuje się w walkę o demokrację, prawa mniejszości czy równouprawnienie.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

666 008 045

Anna Trojnar

Ekspert ds.reklamy internetowej