Aktualności

Gazeta.pl uruchamia serwis Ukrayina.pl

Od dziś, 11 marca br. działa serwis Ukrayina.pl stworzony przez zespół portalu Gazeta.pl we współpracy z redakcją ogólnoukraińskiego „Expressu”. Użytkownicy znajdą w nim zarówno artykuły o bieżącej sytuacji w Ukrainie, jaki i dział z materiałami poradnikowymi dla obywateli tego kraju, którzy uciekli przed wojną do Polski. Wszystkie treści w serwisie publikowane są w języku ukraińskim. 

Na stronie Ukrayina.pl ukraińskojęzyczni użytkownicy znajdą m.in. praktyczne informacje dotyczące tego, jak załatwić formalności związane z pobytem w Polsce, gdzie wyrobić dokumenty i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Teksty te powstają we współpracy z redakcją wciąż działającego w Ukrainie lwowskiego „Expressu”, która pod koniec lutego br. przygotowała wraz z „Gazetą Wyborczą” i przy wsparciu Gazeta.pl oraz Radia TOK FM specjalny poradnik rozdawany m.in. przy przejściach granicznych, w Przemyślu i innych miastach Polski. Materiały te opublikowano teraz dodatkowo w serwisie Ukrayina.pl. 

– Dziękujemy koleżankom i kolegom z Ukrainy za gotowość do pisania tekstów w specjalnym ukraińskojęzycznym serwisie Gazeta.pl. Mamy do nich pełne zaufanie i będziemy wspierać każdą akcję redakcyjną, mając nadzieję, że jak najdłużej będą oni mogli tworzyć swoją gazetę – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl. 

– Zarówno nam, jak i dziennikarzom i redaktorom „Expressu”, najbardziej zależy na tym, aby Ukrayina.pl szybko stała się miejscem, gdzie przebywający w Polsce obywatele Ukrainy znajdą wszystkie potrzebne informacje. Serwis ma być dla nich i ma sprawić, aby w Polsce mieszkało i żyło im się choć trochę łatwiej. To także przestrzeń dla ich rodzin i pozostających wciąż w Ukrainie bliskich. Zrobimy wszystko, by nasz nowy serwis dobrze spełniał swoją rolę i trafił do jak największej liczby ukraińskich czytelników – dodaje Bartosz Raj, dyrektor serwisów Gazeta.pl. 

W serwisie Ukrayina.pl oprócz przydatnych informacji dla przybywających do Polski uchodźców, znajdą się także przetłumaczone na język ukraiński wybrane teksty redakcji newsowej Gazeta.pl. Od napaści Rosji na Ukrainę pracuje ona 24 godziny na dobę w poszerzonym o kilkanaście osób składzie. Użytkownicy serwisu zyskają dostęp do tekstów na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz na granicy polsko-ukraińskiej.   

Stworzenie serwisu Ukrayina.pl to kolejne działanie zespołu Gazeta.pl mające wesprzeć mieszkańców Ukrainy w czasie trwającego konfliktu. Od pierwszych dni wojny portal jest partnerem zbiórki funduszy organizowanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i promuje ją na swoich łamach. Dodatkowo, w geście solidarności z Ukrainą, Gazeta.pl zmieniła swój logotyp na stronie głównej i na profilach w mediach społecznościowych, a także wygląd głównego boksu informacyjnego na stronie głównej portalu. Redakcja newsowa Gazeta.pl na bieżąco relacjonuje wydarzenia w Ukrainie oraz doniesienia międzynarodowe na ten temat, a także publikuje materiały w formie podcastów tworzone przez kolektyw reporterski Outriders. 

 

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507093903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych