Aktualności

Gazeta.pl świętuje różnorodność

Gazeta.pl włącza się do obchodów Miesiąca Dumy (Pride Month) i w sobotę 20 czerwca br., przygotowuje specjalne treści i materiały poświęcone równości i różnorodności. Wśród publikacji znajdą się rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Adamem Bodnarem oraz wywiad z Jakubem i Dawidem, którzy od kilku lat są małżeństwem i aktywnie wspierają walkę o prawa człowieka.

– Gazeta.pl będzie mocno i głośno świętować równość oraz różnorodność. Jeszcze silniej niż na co dzień będziemy promować bliskie dla nas wartości. Tworzymy portal dla wszystkich i chcemy, aby każda osoba czuła się ważna, potrzebna i mile widziana w społeczeństwie. Nasze teksty będą więc głównie o tym, jak edukować społeczeństwo w obszarze różnorodności, jak być sojusznikiem ludzi nieheteronormatywnych, jak okazywać im wsparcie nie tylko w mediach społecznościowych, ale też w realiach życia codziennego – tłumaczy Marzena Szkolak, dyrektor rozwoju marki Gazeta.pl.

Wiktoria Beczek, dziennikarka z redakcji Gazeta.pl, która od wielu lat działa na rzecz równych praw osób LGBT+ m.in. w Fundacji Miłość Nie Wyklucza, przygotuje na łamach portalu poradnik jak zaangażować się oraz wspierać osoby nieheteronormatywne. Łukasz Kijek przeprowadzi wywiad z RPO Adamem Bodnarem o prawach człowieka, a Eliza Dolecka porozmawia z Jakubem i Dawidem, którzy m.in. popularyzują tęczowe maseczki ochronne. Zespół Gazeta.pl odda też głos osobom LGBT+, a ponadto opublikuje edukacyjny słowniczek pojęć związanych z tym tematem.

To kolejny przykład realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest obietnica bycia medium dla wszystkich, nagłaśniania przypadków dyskryminacji, nadużyć i łamania praw człowieka, a także angażowania się w sprawy ważne społecznie.

Pełna treść Deklaracji zespołu Gazeta.pl

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl