Aktualności

Gazeta.pl rozpoczyna współpracę z Migam.org

Gazeta.pl i polski startup Migam.org wspólnie pracują nad przystosowaniem materiałów wideo portalu do potrzeb osób głuchych. Pierwsze efekty tej współpracy można już zobaczyć na Gazeta.pl.

– Szacuje się, że w Polsce jest ok. 900 tys. głuchych i niedosłyszących. To kilkaset tysięcy osób, które nie korzystają w pełni m.in. z ogromnej liczby materiałów wideo tworzonych przez portale. Razem z Migam.org chcielibyśmy stworzyć im miejsce w sieci, z którego mogliby w wygodny sposób pozyskiwać informacje – tłumaczy Paweł Stremski, dyrektor portalu Gazeta.pl.

Na początek współpracy dział wideo Gazeta.pl i tłumacz Migam.org dostosowali do potrzeb osób głuchych kilka materiałów wideo, które wcześniej pojawiły się już w różnych serwisach Gazeta.pl.

Pod adresem http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114917,20554935,gazeta-pl-rozpoczyna-wspolprace-z-migam-org.html można obejrzeć m.in. wideo „5 błędów treningowych, których powinnaś unikać” Fitness.Sport.pl, wideo z cyklu „Ciekawostki historyczne” poświęcone wielkim Polakom oraz wideo Tomka Golonki ze Światowych Dni Młodzieży.

Materiały wideo Gazeta.pl są tłumaczone na PJM – polski język migowy, zupełnie osobny język, posiadający własną gramatykę, którym posługują się osoby głuche w Polsce. To zupełnie nowa propozycja w polskim internecie i z ciekawością czekamy na opinie użytkowników na ten temat. Każdy może przysyłać sugestie dotyczące tematyki tłumaczonych materiałów wideo oraz współpracy Gazeta.pl i Migam.org na adres:licencje@agora.pl.

Gazeta.pl będzie także patronem filmu „Znaki” o Iwonie Cichosz, Miss Świata Głuchych. Reżyserem obrazu jest Wojciech Klimala, a jego premiera będzie miała miejsce w 2017 roku – https://www.facebook.com/znakithemovie.

Zespół serwisów lifestyle’owych Gazeta.pl przygotował WideoNewsa o Iwonie Cichosz, a użytkownicy Gazeta.pl mogli ją poznać dzięki wywiadowi w serwisie Weekend.Gazeta.pl – http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138398,20626664,jestem-glucha-swiat-slyszacych-dlugo-mnie-przerazal-26-latka.html.

Migam.org to polski startup, który za cel stawia sobie likwidację bariery komunikacyjnej dzielącej głuchych i słyszących.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl