Aktualności

Gazeta.pl LIVE i Sport.pl LIVE – najpopularniejsze polskie aplikacje informacyjne

Gazeta.pl LIVE była w lipcu br. najpopularniejszą polską aplikacją newsową, a Sport.pl LIVE najpopularniejszą polską aplikacją sportową na urządzeniach mobilnych z systemem Android – wynika z badania Mobigate.

Aplikacja Gazeta.pl LIVE na urządzenia mobilne z systemem Android jest pierwszą polską aplikacją newsową w kategorii News & Magazines według badania Mobigate. W lipcu br. była najczęściej uruchamianą aplikacją w tej kategorii – włączono ją 49,7 mln razy. Korzystało z niej 1,5 proc. badanych, każdy średnio przez 35 minut i 35 sekund – najdłużej spośród wszystkich aplikacji w tej kategorii. Gazeta.pl LIVE to trzecia aplikacja w tej kategorii, ale pierwsza polska aplikacja newsowa w tym zestawieniu.

Sport.pl LIVE jest najpopularniejszą polską aplikacją sportową – w lipcu br. użytkownicy biorący udział w badaniu Mobigate włączyli ją 14,6 mln razy – najwięcej w kategorii Sport. Korzystało z niej 1,3 proc. badanych, każdy spędzał w aplikacji średnio 3 minuty i 14 sekund – to najdłuższy czas korzystania w tej kategorii. Sport.pl LIVE to druga aplikacja w kategorii Sport i pierwsza polska aplikacja w tym zestawieniu.

Aplikacja Gazeta.pl LIVE od 2014 roku zapewnia użytkownikom urządzeń z systemem Android dostęp do najnowszych treści z serwisów grupy Gazeta.pl – wiadomości ze świata i Polski, artykułów lifestyle’owych, technologicznych, a także sportowych. W czerwcu br. została udostępniona zupełnie nowa wersja tej aplikacji, w której m.in. wprowadzono nowy układ treści oraz możliwość wyboru kilku interesujących użytkownika miast, a także zintegrowano materiały wideo z głównymi indeksami aplikacji.
Aplikacja Gazeta.pl LIVE w Google Play (link)

Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, zapewniająca stały dostęp do transmisji, tabel i wyników w wygodnej i czytelnej formie. Jej użytkownicy mają możliwość wybierania konkretnych wydarzeń i drużyn, o których chcą być informowani, a nowoczesny strumień wiadomości umożliwia im obserwowanie na bieżąco treści od dziennikarzy sportowych, marek związanych z biznesem sportowym, a także samych sportowców. Aplikację oraz serwis Sport.pl promuje hasłem „Sport.pl to jest Twój LIVE” Grzegorz Krychowiak.
Aplikacja Sport.pl LIVE w Google Play (link)

Mobigate to panel opracowany przez Spicy Mobile, który bada zachowania polskich użytkowników urządzeń mobilnych starszych niż 15 lat za pomocą specjalnej aplikacji.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych