Aktualności

Gazeta.pl Junior – nowy serwis parentingowy Gazeta.pl

Działa już Gazeta.pl Junior – najnowszy serwis grupy Gazeta.pl. To strona przeznaczona dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, prezentująca m.in. informacje z zakresu psychologii, medycyny, odżywiania czy prawidłowego rozwoju dzieci. W serwisie rodzice znajdą też jakościowe produkcje wideo – swoją premierę ma nowy format wideo „Tato, powiedz”, czyli komediowy miniserial internetowy.

– Z badań fokusowych przeprowadzonych wśród rodziców i użytkowników serwisów parentingowych dowiedzieliśmy się, że większość rodziców starszych dzieci czuje się zagubiona. O ile łatwiej znaleźć im informacje na temat ciąży i pierwszych lat życia dziecka w różnych źródłach internetowych, o tyle nie ma jeszcze w Polsce merytorycznego, godnego zaufania serwisu, który zajmowałoby się kolejnymi latami i problemami wychowawczymi. Tę lukę na rynku chcieliśmy zapełnić, korzystając równocześnie z doświadczeń, jakie zdobyliśmy przy budowaniu marki eDziecko – mówi Marzena Szkolak, Lifestyle Content Director w Gazeta.pl.

– Serwis Gazeta.pl Junior wspiera rodziców informacjami z zakresu psychologii, edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz stymulowania rozwoju dziecka. Redakcja serwisu i lekarze różnych specjalizacji dzielą się z czytelnikami również wiedzą medyczną i poradami dotyczącymi zdrowia dzieci, a także prawidłowego odżywiania. Dodatkowo rodzice znajdą w serwisie wiele inspiracji związanych z grami i zabawami dla dzieci oraz kreatywnym spędzaniem wolnego czasu. Ważną częścią nowego serwisu są tworzone z myślą o rodzicach materiały wideo. Wśród innych produkcji wideo skierowanych do rodziców i dzieci 3+ na Gazeta.pl Junior zadebiutował nowy format wideo – komediowy miniserial internetowy „Tato, powiedz”. Jego bohaterami są wygadany siedmiolatek Eryk oraz jego nietypowy tata, którzy w każdym odcinku w zabawny sposób porozmawiają na ważne życiowe tematy. To jedna z niewielu propozycji na rynku mediów parentingowych skierowana do ojców.
Ponadto w serwisie Gazeta.pl Junior będzie można znaleźć cykle wideo: Haps Kids, czyli wersję formatu kulinarnego Haps stworzoną specjalnie z myślą o rodzicach i ich pociechach, „Dzieci vs lata 80″ – program, w którym dzieciaki mierzą się z reliktami przeszłości i próbują odgadnąć, do czego mogły służyć grzałka do wody czy walkman, oraz „Smyki” – cykl, w którym przedszkolaki po swojemu wyjaśniają pojęcia, którymi posługują się dorośli.

– Treści prezentowane na Gazeta.pl Junior są kontynuacją artykułów, które można znaleźć na portalu eDziecko.pl koncentrującym się na informacjach dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. To najbardziej mobilny serwis dla rodziców w polskim internecie, oferujący także największe forum parentingowe, profile na Facebooku oraz aplikacje dla rodziców „Moja Ciąża” i „Moje Dziecko”.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl