Aktualności

Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują wyjątkowe znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy

Dzięki staraniom dziennikarzy Ukrayina.pl redakcja portalu Gazeta.pl otrzymała trzy wyjątkowe znaczki wydane przez Pocztę Ukraińską. Na ich odwrocie podpisali się burmistrz Kijowa – legendarny bokser Witalij Kliczko, minister spraw zagranicznych Ukrainy – Dmytro Kułeba oraz żołnierz Roman Hrybow, którego „pozdrowienia” wysłane rosyjskiemu okrętowi wojennemu zostały uwiecznione na znaczkach. Gazeta.pl i Ukrayina.pl wspólnie z Fundacją PCPM oraz Allegro Charytatywni zlicytują je, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na karetki i sprzęt medyczny dla Ukrainy.

Znaczki wydane przez ukraińską pocztę przedstawiają żołnierza stojącego nad brzegiem morza i pokazującego środkowy palec w kierunku rosyjskiego okrętu wojennego „Moskwa”. Pod obrazkiem zamieszczone zostało słynne zdanie wypowiedziane podczas obrony Wyspy Węży. Znaczki te weszły do oficjalnego obiegu w Ukrainie, gdzie stały się prawdziwym hitem i rozeszły w bardzo szybkim tempie. Portalowi Gazeta.pl udało się zdobyć aż trzy z nich. Dodatkowo, na ich odwrocie znajdują się bezcenne podpisy, co czyni te egzemplarze unikatami.

Dziś – w poniedziałek, 9 maja br. Fundacja PCPM uruchomiła na platformie Allegro Charytatywni specjalną zbiórkę, a Gazeta.pl i Ukrayina.pl stworzyły trzy aukcje, w których można licytować znaczki z podpisami Witalija Kliczki, Dmytro Kułeby oraz Romana Hrybowa. Portal i serwis będą również zachęcać swoich czytelników do tworzenia kolejnych aukcji wspierających zbiórkę PCPM, by zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ten cel. Wszystkie środki zostaną przekazane na zakup karetek i sprzętu medycznego dla Ukrainy. Aukcje zakończą się w środę, 18 maja br.

Licytowane przez nas znaczki to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów – tłumaczy Rafał Madajczak, dyrektor kreatywny Gazeta.pl. – Warto podkreślić, że w samej Ukrainie rozeszły się one niezwykle szybko i są teraz bardzo trudne do zdobycia, a dodatkowo udało nam się zdobyć podpisy trzech ukraińskich mężów stanu, co jeszcze podnosi ich wartość. Liczymy na rekordowe kwoty w naszych licytacjach, które oczywiście w całości przekażemy na pomoc walczącej Ukrainie – dodaje.

Dziś wspieranie Ukrainy w walce z armią rosyjską jest równoznaczne z powiedzeniem: „Uważam, że wolność jest największą wartością i dlatego jestem przeciwko wojnie rozpoczętej przez Putina” – podkreśla Uliana Vitiuk, redaktorka naczelna lwowskiego „Ekspresu” i serwisu Ukrayina.pl, współautorka przeprowadzanych licytacji. – Każda aukcja to wyjątkowa możliwość wsparcia Ukrainy. Zapraszamy do licytacji wszystkie osoby, którym tak jak nam zależy na spokojnej i bezpiecznej przyszłości tego kraju. To okazja, by stać się częścią wspaniałej historii.

Od wybuchu wojny portal Gazeta.pl mocno angażuje się w pomoc zaatakowanej przez Rosję Ukrainie. Działając w duchu deklaracji redakcyjnej, dziennikarze Gazeta.pl na bieżąco relacjonują najnowsze doniesienia, przygotowując eksperckie artykuły, relacje na żywo oraz wydania specjalne programów wideo. Od pierwszego dnia wojny portal jest partnerem zbiórki Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, która zgromadziła już ponad 6 mln zł na niesienie pomocy humanitarnej w Ukrainie. Z myślą o Ukraińcach mieszkających w Polsce redakcja portalu wspólnie w ukraińskimi dziennikarzami stworzyła serwis Ukrayina.pl, w którym można znaleźć praktyczne informacje ułatwiające życie w naszym kraju – wszystko w języku ukraińskim.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl