Aktualności

Ekoreporter Gazeta.pl na Antarktydzie  

Pół roku po wyprawie dziennikarki Marii Mazurek na Spitsbergen kolejny dziennikarz portalu Gazeta.pl uda się w miejsce, w którym rozgrywają się kluczowe dla naszej planety zmiany. We współpracy z Selma Expeditions i Wydawnictwem Otwartym Dominik Szczepański wybierze się na Antarktydę, aby opisywać wpływ globalnego ocieplenia na klimat. Z wyprawy powstaną liczne materiały eksperckie, które będą publikowane regularnie na łamach Gazeta.pl.

Rozpoczyna się kolejna daleka wyprawa z udziałem dziennikarza portalu Gazeta.pl. Dominik Szczepański popłynie w miejsce, od którego zależy przyszłość naszej planety, czyli na Antarktydę. Ze względu na ocieplenie klimatu topią się miliony ton lodu, co pociąga za sobą wzrost poziomu wód w oceanach. Dodatkowo, jak wskazują eksperci, już wkrótce rozpocznie się tam walka o cenne surowce naturalne, co może mieć niebezpieczne konsekwencje dla całego świata.

Dominik Szczepański wybierze się w rejs 67-stopowym polskim jachtem „Selma”, który w lutym 2015 r. pobił żeglarski rekord świata w żegludze na południe. Jego kapitan Piotr Kuźniar jest biologiem pływającym na Antarktydę od kilkunastu lat. Dzięki temu reporter Gazeta.pl będzie mógł porozmawiać z osobami, które od dawna obserwują, jak zmienia się ten najmroźniejszy kontynent. Z całej wyprawy powstanie cykl materiałów publikowanych na łamach portalu. Reporter poruszy w nich temat m.in. topienia się lodowców, zmian zachodzących w lokalnej faunie i florze oraz rywalizacji o surowce naturalne.

Dominik Szczepański opowiedział o wyprawie w piątkowym odcinku “Zielonego Poranka Gazeta.pl”, wideo można obejrzeć tutaj. – Półwysep Antarktyczny to najszybciej ocieplające się miejsce na Ziemi – mówi ekoreporter Gazeta.pl. – Razem z kapitanem Piotrem Kuźniarem popłyniemy na ten skuty lodem kontynent i posłuchamy opowieści o nim. Będę relacjonować przebieg naszej wyprawy co kilka dni. Dodatkowo, na Gazeta.pl pojawią się rozmowy i artykuły, dzięki którym w ciągu najbliższego miesiąca dowiecie się więcej o Antarktydzie, jej historii, przyszłości i wpływie, jaki ten obszar będzie mieć na całą resztę świata – dodaje.

– Ekologia jest częścią DNA Gazeta.pl, dlatego głośne mówienie o kryzysie klimatycznym jest dla nas niezwykle ważne – wyjaśnia Patryk Strzałkowski, redaktor naczelny serwisu Zielona.Gazeta.pl. – W ubiegłym roku nasza dziennikarka Maria Mazurek relacjonowała zmiany zachodzące na Spitsbergenie, a teraz Dominik Szczepański pokaże, co dzieje się na Antarktydzie. Wierzymy, że walka z kryzysem klimatycznym jest możliwa, ale kluczowe są edukacja i rzetelne informowanie o problemie, dlatego decydujemy się na takie niestandardowe działania – dodaje.

Dziś, 18 lutego br. wyprawa jest promowana na stronie głównej Gazeta.pl. Dominik Szczepański będzie na bieżąco prowadził dziennik podróży, który co kilka dni będzie pojawiać się na łamach portalu. Oprócz tego w trakcie wyprawy i po niej powstanie kilkanaście tekstów jego autorstwa, które będą publikowane w specjalnym boksie tematycznym na stronie Zielona.Gazeta.pl.

Więcej informacji – https://next.gazeta.pl/gazeta-pl-na-antarktydzie

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl