Aktualności

eDziecko.pl prezentuje multimedialny projekt „Skandynawska szkoła”

Dziennikarze eDziecko.pl, najpopularniejszego polskiego serwisu dla rodziców, spędzili kilka dni w malutkiej miejscowości Bräcke w Szwecji, aby sprawdzić, jak wygląda tamtejsza podstawówka. Efektem tej wizyty jest seria artykułów oraz reportaż wideo, które redakcja prezentuje w specjalnej oprawie graficznej na stronie eDziecko.pl/skandynawskaszkola.

Redakcja Gazeta.pl i serwisów tematycznych portalu nieustannie angażuje się w ważne społecznie tematy, także te dotyczące edukacji. We wrześniu tego roku, w odpowiedzi na zmiany zachodzące w polskim szkolnictwie, wraz z partnerami zainicjowała akcję #HakujemyHiT, której celem jest ułatwienie młodzieży odróżnienia tego, co jest prawdą, a co jedną z interpretacji historycznych. Teraz dziennikarze serwisu eDziecko.pl chcą pokazać, jak może wyglądać inne oblicze oświaty. W tym celu udali się do Szwecji, aby podejrzeć, jak wygląda nauka w tamtejszej szkole podstawowej.

Dziennikarka eDziecko.pl Joanna Biszewska i operator Gazeta.pl Damian Obstawski poszukiwali odpowiedzi na pytanie, dlaczego Szwedzi nie żałują funduszy na szkolnictwo, a wydatki na edukację w stosunku do PKB są jednymi z najwyższych w Unii Europejskiej. Wysłannicy serwisu eDziecko.pl przyglądali się pracy nauczycieli i dyrektorów, rozmawiali z uczniami, wzięli udział w zajęciach, również praktycznych, oraz poszli do lasu na lekcje szwedzkiego, matematyki, WF czy zajęcia z orientacji w przestrzeni. O ich obserwacjach można przeczytać na łamach eDziecko.pl i Gazeta.pl.

Skandynawia słynie z tego, że dzieci w szkołach podstawowych nie uczą się dla samego uczenia, tylko uczą się po to, aby umiejętności zdobyte w szkole przydały się w życiu. Nasi dziennikarze pojechali do Szwecji, aby na własne oczy przekonać się, jak wygląda to w praktyce. Dzięki ich podróży powstały jedne z najciekawszych materiałów o edukacji w historii eDziecko.pl – opowiada Ewa Walas, redaktorka naczelna serwisów lifestylowych w Gazeta.pl.

Efektem projektu „Skandynawska szkoła” są reportaże tekstowe oraz reportaż wideo, a także rozmowy z pracownikami szwedzkiej szkoły. W przygotowanych materiałach autorzy starali się oddać atmosferę szwedzkiej podstawówki. Opisali i pokazali, że proste rozwiązania, praktyczne podejście i wzajemne zaufanie wystarczy, aby szkoła była miejscem przyjaznym, twórczym i inspirującym do rozwoju. Wszystkie materiały na ten temat dostępne są na stronie eDziecko.pl/skandynawskaszkola.

eDziecko.pl każdego dnia publikuje najnowsze i najważniejsze informacje dla rodziców z różnych dziedzin życia, również na tematy związane z edukacją czy zmianami w prawie. Jego redakcja współpracuje z licznymi ekspertami – pediatrami, położnymi czy dietetykami, a także wspiera rodziców poprzez największe forum parentingowe w polskim internecie oraz aplikacje mobilne – Moja Ciąża i Moje Dziecko. eDziecko.pl to najpopularniejszy polski serwis w kategorii Dzieci i rodzina – według badania Mediapanel w październiku br. odwiedziło go 7,3 mln użytkowników (RU).

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 095 615

Monika Kotarska

Ekspert ds. reklamy internetowej Gazeta.pl