Aktualności

eDziecko.pl liderem serwisów dla rodziców


Serwis eDziecko.pl z grupy Gazeta.pl w ciągu roku odnotował wzrost liczby odsłon o ponad 120% i użytkowników o blisko 70%. W czerwcu 2020 serwis odwiedziło blisko 3,4 mln internautów (real user), którzy wykonali prawie 13,2 mln odsłon. Dzięki temu eDziecko.pl znalazło się na pierwszym miejscu rankingu serwisów z kategorii Dzieci i Rodzina w badaniu Gemius/PBI.

– Do sukcesu eDziecko.pl przyczyniła się praca całego zespołu, który każdego dnia publikuje najnowsze i najważniejsze informacje dla rodziców z różnych dziedzin życia, na przykład na temat edukacji czy zmian w prawie. Cały czas rozwijamy nasz serwis, m.in. pozyskując do współpracy nowych ekspertów – lekarzy pediatrów, położne czy ekspertów do spraw żywienia, a także wprowadzamy nowe, stałe formaty, które cieszą się dużą popularnością – tłumaczy Magdalena Derewecka, redaktorka naczelna eDziecko.pl.

Wśród flagowych formatów eDziecko.pl jest „Mamy moc” – inspirujący cykl tekstów o mamach, które borykają się z różnymi wyzwaniami, w tym z samotnym macierzyństwem, chorobą swoją lub dziecka czy poronieniem. Wśród bohaterek „Mamy Moc” były także gwiazdy, m.in. Małgorzata Rozenek, Joanna Przetakiewicz i Anna Dereszowska. W kilku odsłonach formatu wystąpili też  ojcowie, np. o wychowaniu córek w różnych kulturach opowiedział raper i producent muzyczny Red.

Drugim sztandarowym formatem eDziecko.pl jest „Matka Polka za granicą”, w ramach którego Polki, wychowujące dzieci poza Polską, opowiadają o swoich często niecodziennych doświadczeniach, różnicach kulturowych, zwyczajach i przesądach. Dotychczas bohaterkami publikacji były m.in. instagramerki: Anna Gołębiewska „Mama w Moskwie” i Ola Dufour „Insta_immunolog” ze Szwajcarii. Większość historii przesyłały do redakcji użytkowniczki.

eDziecko.pl cieszy się ogromnym zaufaniem rodziców – zgodnie z danymi z badania Gemius/PBI to obecnie najpopularniejszy serwis dla rodziców, oferujący dodatkowo największe forum parentingowe w polskim internecie oraz aplikacje mobilne – Moja Ciąża i Moje Dziecko.

 

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl