Aktualności

„Dlaczego?” – nowy format wideo na Gazeta.pl

Gazeta.pl zaprasza na premierę nowego formatu wideo stworzonego z myślą o młodych odbiorcach. W sobotę, 28 maja br. na stronie głównej portalu pojawi się cykl wideo „Dlaczego?”, który w przystępny sposób objaśni widzom interesujące zagadnienia wybrane na podstawie najpopularniejszych pytań z internetowych wyszukiwarek. Scenariusz każdego odcinka programu będzie konsultowany z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. 

Gazeta.pl stawia na rozwój angażujących formatów wideo. Najnowszy cykl „Dlaczego?”, skierowany do młodych widzów, zainspirowany został najpopularniejszymi pytaniami, jakie Polacy wpisują do internetowych wyszukiwarek. Seria będzie miała swoją premierę już w najbliższą sobotę, 28 maja br. o godz. 10:00 na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Next.Gazeta.pl. Kolejne odcinki cyklu będą publikowane co tydzień.

W Gazeta.pl wciąż rozwijamy ofertę wideo, aby zapewniać naszym widzom angażujące treści. Coraz więcej z nich powstaje z myślą o generacji Z, która przede wszystkim poszukuje autentyczności. Seria „Dlaczego?” jest odpowiedzią na te oczekiwania i wierzymy, że spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo.

Twórcą serii „Dlaczego?” jest Sebastian Wasilewski, dziennikarz i reporter, który wcześniej pracował m.in. dla TVN24. – Tworząc cykl „Dlaczego?”, analizowaliśmy popularne hasła w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Na tej podstawie wybraliśmy tematy kolejnych odcinków – tłumaczy autor nowego formatu realizowanego dla portalu Gazeta.pl. Wśród zagadnień, które zostaną omówione w programie, znajdą się m.in. technologia 5G, rosnące ceny, przyjaźnie czy pensje zawodowych piłkarzy. Pierwszy odcinek serii będzie poświęcony szkolnym ocenom, a jego zapowiedź można już obejrzeć tutaj.

Za merytoryczne opracowanie programu odpowiadają naukowcy z Politechniki Gdańskiej, a scenariusz każdego odcinka przechodzi konsultację naukową.
Nauka nie jest tylko dla naukowców, ale opowiadanie o niej w przystępny sposób to często duże wyzwanie. Twórcy programu „Dlaczego?” pokazują, że można to robić ciekawie i efektownie: językiem filmu, a jednocześnie językiem młodzieży. Na Politechnice Gdańskiej cenimy sobie ludzi odważnych i niepokornych, z głowami pełnymi pomysłów, a ten cykl i jego bohaterowie są tego świetnym przykładem – mówi profesor Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, która jest koproducentem programu.

Producentem formatu „Dlaczego?” jest Based Media.

Gazeta.pl cały czas rozwija swoją ofertę wideo, w której użytkownicy portalu znajdą zarówno formaty informacyjne („Poranna rozmowa”, „Studio biznes”), popularnonaukowe („Q&A”, „Zielony poranek”), jak i rozrywkowe („Lista Plotka”, „HomeBeauty”) oraz sportowe („Sport.pl Live”, „Interaktywny Sport Quiz”). W kwietniu 2022 r. na portalu zadebiutował inny popularnonaukowy format – „Next Station” opowiadający o przyszłości – tej, która już nadeszła, ale jeszcze nie przyjęła konkretnego kształtu. Prowadzący program Kacper Kolibabski przybliża w nim ważne społecznie tematy z zakresu praw człowieka, technologii czy środowiska. Kilkuminutowe odcinki publikowane są w każdy piątek na Next.Gazeta.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

666 008 045

Anna Trojnar

Ekspert ds.reklamy internetowej