Aktualności

Deszcz nagród dla Gazeta.pl

Ubiegły rok przyniósł nam wiele prestiżowych wyróżnień w licznych konkursach branżowych. Doceniona została zarówno siła marki Gazeta.pl, jak i tworzone przez nas projekty oraz nasi dziennikarze. W 2023 roku nasz portal znalazł się w gronie pięciu najsilniejszych medialnych marek w Polsce, zajmując trzecie miejsce w rankingu Top Marka oraz po raz czwarty otrzymał statuetkę Superbrands, przyznawaną markom cieszącym się największym uznaniem konsumentów i ekspertów. Zostaliśmy również reklamodawcą roku w konkursie Innovation 2023, a magazyn “My Company” umieścił nas w Top 30 najbardziej kreatywnych w biznesie.  

Niezwykle cieszą nas liczne wyróżnienia dla projektu #hakujemy_HiT, który został stworzony we współpracy z 180heartbeats + JUNG v. MATT i zespołu Panowie Programiści. Projekt ten doskonale pokazuje nasze zaangażowanie w ważne społecznie tematy. Akcja powstała w odpowiedzi na wprowadzenie do szkół ponadpodstawowych kontrowersyjnego podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość i miała za zadanie zaproponowanie uczniom lekcji krytycznego myślenia. Wszystko przy użyciu specjalnego filtra, który za pośrednictwem aparatu fotograficznego w telefonie demaskuje wybrane manipulacje i odsyła do rzetelnych opracowań dotyczących konkretnych zagadnień. Projekt został nagrodzony w konkursach Innovation (1 x złoto, 5 x srebro) oraz Mixx Awards (srebrna statuetka). W konkursie Innovation brązową statuetką doceniono także nasze dwa inne projekty: „Jeden dzień w…” stworzony we współpracy z kolektywem reporterskim Outriders i zespołem serwisu Ukrayina.pl, który pokazywał wojenną codzienność ukraińskich miast za pomocą materiałów stworzonych z wykorzystaniem technologii VR/360, a także Jeden News Dziennie – minimalistyczny serwis z eksperckim dziennikarstwem, który każdego dnia publikuje jeden, pogłębiony materiał przygotowany z myślą o najbardziej zabieganych, ale ciekawych świata czytelnikach.  

W zeszłym roku doceniono również naszych dziennikarzy. Patryk Strzałkowski został pierwszym w historii laureatem prestiżowej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii Dziennikarz dla Planety. Agata Porażka została wyróżniona w konkursie „Podcast Roku” za podcast „Zetka z Zetką”, a Magda Roszkowska, Eliza Dolecka i Katarzyna Chmielewska-Wojciechowska zostały nagrodzone w konkursie Kryształowe Pióra, który wyróżnia dziennikarzy i dziennikarki piszące o medycynie i zdrowiu.  

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507 093 903

Tomasz Różański

Konsultant ds. Klientów Kluczowych w Gazeta.pl