Portal Gazeta.pl nieustanie rozwija swoją ofertę contentową. We wtorek, 23 maja br. ruszył nowy cykl kryminalny – „Oskarżam. Cykl kryminalny Gazeta.pl”, w którym prezentowane będą reportaże dotyczące m.in. mafii czy zbrodni z lat 90-tych. Teksty będą przygotowywać m.in. legendarna dziennikarka kryminalna Helena Kowalik, autorka książek Hanna Dobrowolska, a także Marcin Kozłowski oraz inni czołowi dziennikarze i dziennikarki Gazeta.pl.
Historie kryminalne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie tematem portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl kryminalny – „Oskarżam”. W dzień premiery, 23 maja br. na stronie głównej Gazeta.pl opublikowane zostały teksty Heleny Kowalik i Marcina Kozłowskiego, poświęcone losom polskiej mafii oraz wideo-rozmowa z jedną z najpopularniejszych polskich podcasterek – Justyną Mazur-Kudelską znaną z podcastu „Piąte nie zabijaj”.
– To ekscytujące, że mamy na pokładzie dwa duże nazwiska dziennikarstwa sądowo-kryminalnego w Polsce – legendarną reporterkę sądową Helenę Kowalik, a od czerwca będziemy współpracować ze świetną dziennikarką Hanną Dobrowolską – opowiada Kamil Siałkowski, szef contentu kreatywnego na stronie głównej Gazeta.pl i redaktor prowadzący cyklu „Oskarżam”. – Jednym z wiodących autorów naszego nowego cyklu redakcyjnego jest Marcin Kozłowski, który na co dzień zajmuje się w Gazeta.pl tematyką kryminalną. Opublikujemy także reportaże innych autorów i autorek piszących dla Gazeta.pl – dodaje.
W ramach cyklu „Oskarżam” na Gazeta.pl pojawią się m.in. sądowe reportaże cenionych autorek zewnętrznych. Helena Kowalik to uznana reporterka sądowa, autorka kilkunastu książek kryminalnych i reportaży sądowych, m.in. cyklu „Warszawa Kryminalna” czy takich publikacji jak „Hipokrates przed sądem: pacjent kontra lekarz” czy „Przed sądem II RP: przebiegłe kochanki, pospolite zbiry, zazdrośni mężowie”. Hanna Dobrowolska jest autorką książki „Wnuczkowa mafia” o „Hossie”, twórcy metody tzw. oszustwa na wnuczka. W przeszłości pisała dla „Super Expressu” i Polskiej Agencji Prasowej. Współpracę z Gazeta.pl rozpocznie w czerwcu br.
Teksty tworzone w ramach cyklu „Oskarżam” będą publikowane co 2–3 tygodnie na stronie głównej Gazeta.pl. Artykułom towarzyszyć będą materiały multimedialne, takie jak podcasty dostępne m.in. na platformach Spotify i Apple Podcasts oraz wideo na platformach YouTube czy TikTok.
Gazeta.pl stawia na najlepsze i najnowocześniejsze treści wśród polskich portali. Dziennikarki i dziennikarze portalu nie boją się poruszać ważnych społecznie tematów i uważnie śledzą trendy, dzięki czemu tworzą angażujące i inkluzywne medium. Ich treści pojawiają się nie tylko na łamach portalu, ale także w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie i TikToku.
***
Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w kwietniu 2023 r. serwisy grupy Agora odwiedziło 19,3 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 620,7 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Kobieta.Gazeta.pl, Plotek.pl, Wiadomosci.Gazeta.pl, eDziecko.pl, Sport.pl, Kultura.Gazeta.pl, Next.Gazeta.pl i Moto.pl.