Aktualności

Sport.pl zachęca do głosowania w międzynarodowym plebiscycie Ikona Futbolu 2020

Czytelnicy Sport.pl wraz z dziennikarzami z 50 krajów z całego świata wybiorą Ikonę Futbolu 2020. 7 grudnia br. rozpoczęło się głosowanie na najlepszych: piłkarza, piłkarkę i trenera roku. Honorowym patronem plebiscytu Ikona Futbolu jest Fundacja im. Kazimierza Deyny. 

 Nie zapomnimy mijającego roku w futbolu z wielu powodów. Pandemia zatrzymała świat piłki tak, jak to wcześniej robiły tylko wojny. A potem futbol nadrabiał zaległości w tempie, jakie się wcześniej nie zdarzało. Przy pustych trybunach trenerzy i piłkarze w biegu podejmowali się nowych wyzwań. Polak wygrał Ligę Mistrzów. Po raz pierwszy od czasów Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka polskie nazwisko zaczęło pojawiać się na podium międzynarodowych plebiscytów – tłumaczy Paweł Wilkowicz, redaktor naczelny serwisu Sport.pl  To dobry moment by w tym szczególnym roku zorganizować plebiscyt Ikona Futbolu Sport.pl i jednocześnie przypomnieć światu legendę Kazimierza Deyny.  Jednocześnie za mało się w świecie chwalimy legendą Kazimierza Deyny. Postanowiliśmy więc w tym szczególnym 2020 roku ruszyć z plebiscytem Ikona Futbolu Sport.pl – dodaje. 

W trakcie plebiscytu czytelnicy i dziennikarze wybiorą po jednej Ikonie Futbolu 2020 spośród 30 zawodników, 5 zawodniczek oraz 6 trenerów. Finalna lista nominowanych została wyłoniona we współpracy z dziennikarzami z innych redakcji: Michałem Zachodnym z Łączy nas Piłka, Tomaszem Ćwiąkałą z Canal+Sport, Tomaszem Urbanem z Eleven Sports oraz Jakubem Polkowskim z Foottrucka. 

Redakcja Sport.pl do głosowania w plebiscycie zaprosiła także dziennikarzy z 50 czołowych państw w rankingu FIFA (wg stanu z początku listopada 2020 r.). W inicjatywie zgodzili się wziąć udział m.in. Julio Maldonado, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy piłkarskich w Hiszpanii; Wielką Brytanię reprezentuje autor książek piłkarskich i dziennikarz ESPN Graham Hunter, Włochy – król transferowych newsów Gianluca Di Marzio, Niemcy  Christian Falk, czyli szef działu piłkarskiego w „SportBildzie„, a Irlandię – Miguel Delaney z „The Independent”. 

Honorowym patronem plebiscytu Ikona Futbolu jest Fundacja im. Kazimierza Deyny, a nagrodą dla zwycięzców – statuetka „Kazika”, stworzona w hołdzie Kazimierzowi Deynie, z graficznym cytatem z ursynowskiego muralu upamiętniającego tego legendarnego piłkarza.  

Głosowanie na Ikonę Futbolu 2020 potrwa do 11 grudnia br. w serwisie Sport.pl, gdzie dostępnych jest także więcej szczegółów. 

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych