Aktualności

„Zielony Poranek” od jutra w Gazeta.pl

„Poranna Rozmowa Gazeta.pl”, w każdy piątek, począwszy od 4 września br. zmieni się w „Zielony Poranek”. Każde wydanie programu będzie w całości poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. W ten sposób Gazeta.pl jako pierwszy portal w Polsce w całości poświęci jeden ze swoich porannych publicystycznych formatów wyłącznie tematyce związanej z ochroną środowiska. Pierwszym gościem programu będzie minister klimatu Michał Kurtyka.

– Walka o gospodarkę emitującą mniej zanieczyszczeń to jedno z naszych najważniejszych zadań, które będzie wymagało wysiłku wielu pokoleń. Czas, żeby ten temat trafił także – na poważnie i na stałe – do porannej publicystyki w mediach. Dlatego Poranna Rozmowa Gazeta.pl” w każdy piątek stanie się zielona”. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się „oddać” nasz poranny, flagowy format tematyce klimatu i środowiska – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

„Zielony Poranek” w Gazeta.pl poprowadzą Maria Mazurek, dziennikarka portalu zajmująca się klimatem oraz Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl specjalizujący się w tematyce ekologicznej, autor zielonego newslettera Gazeta.pl. Pierwszym gościem programu będzie minister klimatu Michał Kurtyka, który pełni tę funkcję od chwili utworzenia Ministerstwa Klimatu w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej pracował w resortach energii oraz środowiska, był także prezydentem szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r.

Gazeta.pl na co dzień porusza tematy związane z ochroną klimatu i środowiska w informacjach o cyklach redakcyjnych takich, jak „Piątki dla klimatu” czy „Ludzie w klimacie”. Pyta o to także w porannych rozmowach na żywo. „Zielony Poranek” pozwoli redakcji skupić się jeszcze bardziej na tematach i rozmówcach związanych z klimatem oraz ochroną przyrody i jeszcze skuteczniej walczyć o miano najbardziej “zielonego” medium w Polsce. Treści poświęcone zmianom klimatycznym i ochronie środowiska publikowane są na specjalnie utworzonej w tym celu stronie – zielona.gazeta.pl.

„Zielony Poranek” to także kolejny przykład realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest obietnica alarmowania, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia.

Program, tak jak „Poranna Rozmowa Gazeta.pl”, będzie emitowany od godziny 8:30 w każdy piątek na stronie głównej i Facebookowym profilu Gazeta.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych