Aktualności

„7 grzechów głównych” – cykl redakcyjny Gazeta.pl na Wielki Tydzień

 

W tygodniu poprzedzającym święta wielkanocne, redakcja Gazeta.pl zaprosi swoich użytkowników do czytania dłuższych materiałów reporterskich. Cykl „7 grzechów głównych” to artykuły, które, w czasem mniej konwencjonalny sposób, nawiązują do biblijnych siedmiu grzechów głównych. Pierwszy z nich – „Pycha” pojawi się na portalu w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia br.

Dziennikarze Gazeta.pl przedstawią siedem tekstów, które poruszą zagadnienia i zjawiska nawiązujące do pychy, chciwości, nieczystości, zazdrości, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu i lenistwa. Temat grzechów głównych potraktują jednak w mniej tradycyjny sposób m.in. opisując gniew w kontekście zachowania kierowców na drogach czy zazdrości wobec „przywilejów” osób z niepełnosprawnościami.
– Chcemy naszym użytkownikom, w tym wyjątkowym czasie Wielkiego Tygodnia, dać do poczytania teksty, które być może skłonią ich do refleksji, a czasem nawet wyciszenia. Dziś grzech niejedno ma imię i ten cykl jest tego świetnym dowodem – mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.
Materiały z cyklu „7 grzechów głównych” będą pojawiały się na stronie głównej Gazeta.pl codziennie wieczorem przez tydzień – od 14 do 20 kwietnia br. Zostaną wyróżnione stworzonymi na tę okazję grafikami autorstwa Marty Kondrusik. Autorami tekstów do cyklu są Marcin Kozłowski, Katarzyna Nowak, Aleksandra Supryn, Magdalena Gontarek i Daniel Drob, na co dzień dziennikarze newsowej redakcji Gazeta.pl.

BIURO REKLAMY GAZETA.PL

ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

507095038

Emilia Kaczmarek-Muszel

Konsultant ds. Klientów Kluczowych