Gazeta Reklama logo

Urządzenia: Desktop

Komplet poprawnych materialów wraz z linkami i skryptami zliczającymi należy dostarczyć na minimum 3 dni robocze przed emisją.


Video Backlayer jest połączeniem formatu górnego i tapety wideo. Po interakcji z użytkownikiem format staje się pełnoekranową kreacją wideo.

 

1.Wideboard (emisja z cappingiem):

 • kreacja musi posiadac przycisk "Zamknij X", w prawej górnej części reklamy

Zamykanie kreacji obsługiwane jest przez szablon reklamowy za pośrednictwem poniższego kodu:

"Zamknij X" umieszczony na nieprzezroczystym tle, w prawym górnym rogu kreacji, czcionka min. 20px, całość napisu powinna mieć wymiar 50x20 px. Cały obszar przycisku musi powodować zamknięcie kreacji.


oraz wbudowane buttony zachęcające do interakcji:

 • po umieszczeniu kursora myszy nad buttonem, powinno nastąpić wykonanie funkcji 
  window.parent.postMessage(params.onBannerOver, '*'); Po jej wykonaniu następuje ukrycie portalu, i przejście tapety w tryb pełnoekranowego formatu wideo, włączenie dźwięku następuje po kliknięciu w button inicjujący jego uruchomienie.
 • zdjęcie kursora myszy znad obszaru buttona powinno wykonać funkcję window.parent.postMessage(params.onBannerOut, '*'); Po jej wywołaniu następuje wyłączenie pełnoekranowego wideo i przejście w tryb tapety.

2. Plik wideo w dwóch wersjach

 • Plik źródłowy (przed konwersją).
 • Podstawowy plik po konwersji do formatu mp4 H.264/AAC, waga do 3.5MB, czas trwania do 45 sekund.

Opcjonalnie:

 1. Poster 1920x1080px: obrazek jpg/png (waga do 150 KB), obrazek pojawia się po zakończeniu wideo jako ostatnia klatka filmiku dla podstawowego oraz dodatkowego plików. Poster znika przy ponownym odpaleniu filmiku.
 2. Dodatkowy plik po konwersji do formatu mp4 H.264/AAC, waga do 7MB, czas trwania do 45 sekund. Jest odtwarzany po najechaniu na przycisk 'ROZWIŃ'. 

Plik wideo jest odtwarzany z użyciem playera tła, zapewnionego przez Gazeta.pl. Odtwarzane wideo NIE może być zapętlone. 

Jeśli Poster nie był dostarczony wtedy wideo się zatrzymuje na ostatniej klatce.


3. Wideboard (kolejne odsłony, FF)

 • Format: html5
 • Rozmiar: 940x300
 • Waga: 150 KB
 • Produkt wymaga kreacji zastępczej gif/jpg/png w rozmiarze 336x280 pixeli do emisji na ekranach mobilnych (all screen)

Przykładowa kreacja html5

Implementacja zliczania kliknięć: aby umożliwić zliczanie kliknięć w kreację, tuż przed zamknięciem znacznika </body> należy umieścić poniższy skrypt:

oraz objąć cały obszar klikalny kreacji znacznikiem <a>, dbając o zgodność zadeklarowanych identyfikatorów (id):

Przykładowy kod kreacji, uwzględniający wszystkie wskazane wyżej modyfikacje:

Obsługa kreacji typu MultiClick: każdy dodatkowy obszar klikalny musi posiadać swój dedykowany znacznik <a> zawierający unikalny identyfikator (id):

W celu obsłużenia dodatkowych obszarów klikalnych, należy zmodyfikować skrypt umieszczony tuż przed zamknięciem znacznika <body>. Modyfikację należy wykonać według poniższego szablonu, ze wskazaniem na wyżej zadeklarowane identyfikatory (id):

 • Prosimy o dostarczenie kompletu kreacji wraz z odnośnikami URL na dwa dni robocze przed startem kampanii.
 • Materiał nie może wymieniać danych z zewnętrznymi serwerami, zapisywać, zmieniać cookie. W szczególności zabronione jest stosowanie odwołań do innych plików, wysyłanie danych z kreacji i do kreacji bez wcześniejszej zgody Agory.
 • Zabronione są skrypty zmieniające rozmiar i położenie okna przeglądarki.
 • Materiał nie może generować błędów, ostrzeżeń, blokować lub utrudniać korzystania ze stron.
 • Zabronione jest używanie w reklamach grafiki przypominającej elementy systemów operacyjnych (np. okna z przyciskami minimalizowania, zamykania)
 • Pola formularzy w reklamach muszą wykonywać funkcje zgodne z ich standardową funkcją i treścią komunikatu prezentowanego na przyciskach (np. kliknięcie w listę rozwijaną lub pole tekstowe nie może powodować przekierowania na strony Klienta).
 • Obciążenie procesora na komputerach klienckich w trakcie wyświetlania reklamy nie może istotnie i zauważalnie utrudniać korzystania z przeglądarki internetowej i innych jednocześnie uruchamianych aplikacji.